روند دیجیتال مارکتینگ در کشور و مقایسه ی آن با کشورهای پیشرفته دنیا

روند دیجیتال مارکتینگ در کشور و مقایسه ی آن با کشورهای پیشرفته دنیا

دیجیتال مارکتینگ یکی از راه کارهای نوینی است که توانسته تحولی شگرف در دنیای تبلیغات به وجود آورد. در این متن به مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ می پردازیم و به زیرساخت هایی که باید برای این راهکار در نظر گرفته شود نیز اشاره می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ
امروزه ممکن است با واژه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی زیاد برخورد کرده باشید و مطمئناً با اهمیت بازاریابی در کسب و کار آشنایی دارید. دیجیتال مارکتینگ یک نوع بازاریابی در اینترنت است که طیف گسترده ای از افراد با رده های مختلف سنی را شامل می شود. اینترنت یکی از مواردی است که مورد استفاده ی بیشتر مردم قرار می گیرد و به یکی از الزامی ترین ابزار زندگی تبدیل شده است به طوری که بیشتر کار ها با استفاده از اینترنت انجام می شود. همین موضوع و استفاده ی گسترده افراد از اینترنت باعث شده تا این فضا برای بازاریابی بسیار مناسب بوده و نتیجه مطلوبی از آن دریافت شود.

دیجیتال مارکتینگ در ایران
روند استفاده از این نوع بازاریابی در کشورمان رو به افزایش است و به علت استفاده ی زیاد مردم در گروه های اجتماعی مختلف این نوع از بازاریابی تاثیر خوبی داشته است. به طوری که شرکت های بزرگ سرمایه گذاری های بزرگی در این زمینه تموده اند و نتیجه ی مطلوبی نیز گرفته اند. با وجود همه ی این ها دیجیتال مارکتینگ هنوز در کشور ایران بسیار جدید و نو پا بوده و با سرعت قابل توجهی رو به رشد می باشد.
اما دیجیتال مارکتینگ در دنیا بسیار شناخته شده تر و قدیمی تر از کشور ایران است. به طوری که سالانه مقدار زیادی از فروش و تجارت در کشور های خارجی از این طریق صورت می گیرد که سالانه این مقدار رو به افزایش می باشد. دلایل محبوبیت این روش در بازاریابی سهولت در خرید به صورت انلاین و توسعه ی سریع می باشد.

معایب و مزایای دیجیتال مارکتینگ
از جمله مزایای این روش از بازاریابی می توان به نداشتن محدودیت زمان و مکان اشاره کرد. این بدان معناست که در کمترین زمان می توانید محصول مورد نظرتان را به فروش برسانید و یا آن را خریداری نمایید. همچنین شما در این نوع از خرید می توانید محصولات مشابه را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید مناسب ترین آن ها را انتخاب و خریداری نمایید.
از دیگر مزایای خرید از دیجیتال مارکتینگ در اختیار داشتن توضیحاتی کامل درباره ی هر محصول است که شما می توانید با مطالعه ی آن به طور کامل محصول را بشناسید و بنابر نیازتان آن را خریداری نمایید. اگر بخواهید که کالا و خدمات تان را از روش های دیگر تبلیغ نمایید باید هزینه ی بیشتری را برای این کار بپردازید اما با استفاده از این نوآوری می توانید با صرف هزینه ای کمتر نتیجه ای بهتر دریافت نمایید.
اما از جمله معایبی که دیجیتال مارکتینگ دارد وابسته بودن آن به اینترنت می باشد. این موضوع باعث می شود تا روند کار کمی کند تر شود و یا برخی از افراد به اینترنت دسترسی نداشته باشند. برخی از مردم نیز دسترسی به کامپیوتر و آشنایی با این وسایل را ندارند تا بتوانند به این دنیای مجازی راه یابند.
بسیاری از مردم از خرید یک محصول بدون این که آن را از نزدیک ببینند و لمس کنند وحشت دارند. این موضوع می تواند برای این افراد مورد قبول واقع نشود و آن ها از این روش خرید کردن لذت نبرند. زیرا این احتمال را می دهند که کالا و محصول ایراد و آسیبی داشته باشد که بعد از پرداخت وجه متوجه آن بشوند.

  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر