برگزاری نخستین آزمون MSRT در دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری نخستین آزمون MSRT در دانشگاه شهید بهشتی

اولین آزمون MSRT در دانشگاه شهید بهشتی روز جمعه 3 آبان 1398 در محل پردیس 2 دانشگاه توسط مرکز آزمون های حرفه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این آزمون که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و سازمان اموردانشجویان وزارت علوم برگزار گردید حدود 600 داوطلب دختر و پسر حضور داشتند. لازم به ذکر است آزمون MSRT آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی است و بیشتر متقاضیان آن، دانشجویان مقطع دکتری هستند. نام این آزمون ابتدا MCHE بود و توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالی برگزار می شد اما پس از این که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طراحی و اجرای این آزمون را برعهده گرفت نام آزمون از MCHE به آزمون MSRT تغییر یافت. MSRT مخفف Ministry of Science, Research, and ​Technology و به معنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
مدرک این آزمون تنها در دانشگاه های داخل ایران معتبر است. این آزمون 10 بار در سال و توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود و ثبت نام در آن نیز از طریق سامانه مخصوص ثبت نام این آزمون به آدرس https://portal.saorg.ir که تحت نظر سازمان امور دانشجویان می باشد انجام می گیرد.
این آزمون مشابه آزمون تولیمو و از آزمون های معتبر در تعیین سطح دانش زبان انگلیسی افراد در داخل کشور است، به همین دلیل به این دو آزمون، تافل داخلی یا تافل دکتری نیز می گویند. تمامی منابع امتحانی آزمون MSRT نیز همان منابع آزمون تافل است و داوطلبان باید همان منابع را برای این آزمون مطالعه کنند.
طبق ارزیابی صورت گرفته، اکثر داوطلبان از محل برگزاری آزمون و عوامل اجرایی رضایت کامل داشتند. از دیگر نقاط قوت مرکز آزمونهای حرفه ای که در شهرک اکباتان واقع شده است، سیستم صوتی مطلوب برای بخش شنیداری آزمون بود.

شایان ذکر است که دوره های فشرده آمادگی آزمونهای MSRT, TOLIMO, EPT, MHLE, TOFEL توسط مرکز آزمون های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت http://bts.sbu.ac.ir مراجعه نمایید.

  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر