دانشگاه شهید بهشتی، جهانی تر از همیشه

دانشگاه شهید بهشتی، جهانی تر از همیشه

بر اساس گزارش آژانس رتبه بندی "رار" که هر ساله مؤسسات آموزشی و دانشگاه ها را رتبه بندی می کند، در سال ۲۰۱۷، ۱۱ دانشگاه ایرانی توانسته اند در میان معتبر ترین و پرآوازه ترین مؤسسه های جهان قرار گیرند؛ دانشگاه های «صنعتی شریف»، «تهران»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی تهران»، «شهید بهشتی»، «فردوسی مشهد»، «علم و صنعت»، «علامه طباطبایی»، «علوم پزشکی کردستان»، «اصفهان»، و «علوم پزشکی ایران» دانشگاههایی هستند که نامشان در این فهرست به چشم می خورد.
لازم به ذکر است هدف این نظام رتبه‌بندی، سنجش آوازه جهانی مؤسسه‌ها بر پایه دو حوزه کلیدی آموزش و پژوهش است. این نخستین نظامی است که به شکل خاص آوازه مؤسسه‌ها را در کانون توجه قرار داده است. منطق ایجاد این نظام رتبه‌بندی آن است که آوازه و نام مؤسسه‌ها عامل کلیدی موفقیت و از مزایای رقابتی آنها در بازار آموزش عالی است.
یادآور می شود، نظام رتبه بندی دانشگاهی رار Round University Rankings) RUR) یک نظام رتبه بندی دانشگاهی است که مقر آن در مسکو است و از سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده است. سیستم بین‌المللی RUR شامل ۳۷ رتبه بندی مختلف است.
آژانس «رار» برای ارزیابی آوازه مؤسسه‌ها از پیمایش‌های جهانی بهره می‌گیرد و مؤسسه «کلاریویت آنالیتیکس» پیمایش‌های لازم را اجرا و داده‌های گردآوری شده را برای تحلیل به آژانس «رار» ارائه می کند. پاسخ دهندگان به پیمایش ها از سراسر جهان و در حوزه های گوناگون علم هستند.

  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر