مهندس غنیمتی مطرح کردند: لزوم نوآوری و تحول در رویکرد مؤسسات غیر انتفاعی و خیریه

مهندس غنیمتی مطرح کردند: لزوم نوآوری و تحول در رویکرد مؤسسات غیر انتفاعی و خیریه

همواره یکی از اهداف مؤسسات خیریه، شناسایی افراد خیُر جهت دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از ایشان، و کمک به نیازمندان، کم بضاعتان و بی بضاعتان به واسطه ی این کمک هاست. در برخی مؤسسات نیز کمک ها صرف درمان بیماران شده و در موارد دیگر صرف تأمین جهیزیه، آزادی زندانیان و موضوعات این چنینی می شود.
اما در نهایت به واسطه ی کمک خیرین و تلاش های خیریه اگرچه ممکن است مشکلات افراد نیازمند رفع شده و نیازشان برآورده شود، اما این کمک نه تولیدی به راه انداخته و نه اشتغالی ایجاد کرده است، به بیان دیگر تنها منابع هزینه شده، و خروجی قابل قبولی حاصل نشده است. به همین دلیل و جهت ایجاد تغییر، در رویکرد مؤسسات خیریه، (از روش های سنتی به روش های نوین) نشستی با حضور نمایندگان تعدادی از مؤسسات خیریه ی سراسر کشور برگزار گردید که طی آن جناب آقای مهندس سروش غنیمتی، به موضوع تغییر در رویکرد مؤسسات خیریه پرداختند:
بخش اول صحبت های ایشان به موارد زیر اختصاص داشت:
- معرفی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری
- اهداف کلان مراکز رشد و پارک های علم و فناوری
- سیلیکون ولی و استارتاپ های حاصل از سیلیکون ولی
- آینده پژوهی مؤسسات خیریه و جهت دهی به اهداف آتی
- ایجاد مراکز رشد در مؤسسات خیریه در راستای تأسیس کسب و کارهای جدید (علی الخصوص برای زنان سرپرست خانوار)
و در بخش دوم و پایانی جلسه ایشان به بحث در خصوص موارد زیر پرداختند:
- استارتآپ چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟
- کسب و کارهای نوین تأسیس شده تا کنون از استارتآپ ها و چگونگی کمک آنها به توانمندسازی زنان
- جهت دست یابی به اهداف فوق، ایجاد استارتآپ ویکند با هدف جذب افراد خلاق جهت راه اندازی کسب و کارهای نوین
- تشکیل کارگروه های تخصصی جهت استارتآپ ویکند توازن (توانمندسازی زنان)
هدف اصلی این نشست تلاش جهت تغییر در رویکرد مؤسسات خیریه است که آقای غنیمتی با اشاره به اینکه مؤسسات خیریه می توانند با تخصیص بخشی از آورده ی مالی خیرین جهت راه اندازی کسب و کار جدید اقدام کنند تأکید داشتند که این کسب و کارها می تواند در راستای نیاز افراد حاضر در مؤسسات بوده و در نهایت به جذب افراد (بطور مثال زنان سرپرست خانوار) در این کسب و کارها و خودگردان شدن و حتی درآمدزا شدن مؤسسات خیریه کمک شایانی نماید.
در انتها مقرر گردید با تلاش مؤسسات خیریه، رویداد استارتآپ ویکند توازن (توانمندسازی زنان) با هدف کمک به راه اندازی کسب و کارهای جدید (آی تی محور) برگزار شده و برای تأسیس اولین مرکز رشدِ مؤسسات خیریه، زیر ساخت های لازم فراهم گردد.

 

  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر