در جدیدترین رتبه‌بندی کیو اس؛ دانشگاه شهید بهشتی در جمع برترین دانشگاه های دنیا

دانشگاه شهید بهشتی در جمع برترین ها

در جدیدترین آمار و نتایج نظام رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۹، دانشگاه شهید بهشتی در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا حضور دارد.
بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، نتایج رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹ QS که به‌ تازگی منتشر شده نشان از حضور ۶ دانشگاه ایرانی در جمع برترین‌ها می‌دهد.
دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۳۲، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه ۴۹۸، دانشگاه علم و صنعت ایران با رتبه ۶۵۰-۶۰۱، دانشگاه تهران با رتبه ۷۵۰-۷۰۱ و دانشگاه‌های شهید بهشتی و دانشگاه شیراز با رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ در این رتبه‌بندی حضور دارند.
QS در سال ۲۰۱۹ تعداد دانشگاه‌های مورد رتبه‌بندی خود را ارتقا داده است و بدین ترتیب سهم ایران از دانشگاه‌های برتر جهان از ۵ دانشگاه در سال گذشته به ۶ رسیده است.
QS به‌ عنوان یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌ بندی بین‌ المللی شناخته می‌شود که دانشگاه‌های جهان را رتبه‌ بندی می‌کند. روش‌شناسی رتبه‌ بندی جهانی QS از ۶ شاخص در ۴ حوزه کلی وضعیت آموزش، پژوهش، قابلیت جذب در بازار کار و بین‌المللی سازی جهت ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها بهره برده است.

رتبه بندی دانشگاه ها

  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر