جمعه, 25 تیر 1395 ساعت 16:06

دوره مدیریت عالی کسب و کار (DBA)

دوره مدیریت عالی کسب و کار (DBA)

دوره مدیریت عالی کسب و کار (DBA)
دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) يك سطح بالاتر از دوره MBA بوده و هدف آن آموزش و توانمندسازی مديرانی مستعد و شايسته در کشور جهت توسعه و گسترش فعالیت موفق سازمان ها در سطح ملی و بین المللی است. تمركز دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) بیشتر بر شیوه های کاربردی و علمی- عملیاتی مدیریت در حوزه های مختلف کسب و کار بوده و به طور کلی تمامی عمليات اصلي زنجيره ارزش شامل ایده، بازاریابی، تأمين منابع، طراحي، توليد، عرضه محصولات و خدمات، منابع انساني، فناوري اطلاعات، مالي، برنامه ريزي و ... را در بر می گیرد و مديريت فرآيندهاي يک کسب و کار را در سطح عالی سازمان شامل مي شود.
در دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) سعی شده با رويکردی عمل گرایانه (Pragmatist) از یک سو و فعالیت هایی پژوهش محور (Research Oriented) از سوی دیگر، يادگیری آموزش ها را بصورت اجرایی و کاربردی فراهم ساخت و از همه مهمتر با توجه به پرداختن به روش های نوین مدیریت و همچنین تلفیق آن با روش های بومی کشور از طریق برگزاری سمينارهای کاربردی، انجام کار گروهی، اجرای طرح های کاربردی و همچنین پژوهش های محوری، تا حد زيادي به افراد آموزش داد که چگونه در بازار رقابتي و حرفه ای، همواره بهترين باشند.
ضرورت و اهمیت سپری کردن دوره
پيچيدگي و چالشي شدن فعاليت و رقابت سازمان ها در شرايط كنوني، امکان پيوستن كشورمان به WTO و جهاني شدن بازارهاي داخلي و افزايش رقابت پذيري، به تهديدي جدي براي بسياري از كسب و كارها و فرصتي فوق العاده براي مديران آينده نگر تبدیل شده است که در این میان تجربه افراد، دارایی های مالی و تخصص فنی به تنهایی نمی تواند گره گشای چالش های پیش رو و استفاده بهینه از فرصت ها باشد. براي كسب موفقيت در چنين شرايطي، بهره مندي شركت ها و سازمان ها از حضور مدیرانی موفق، مدبر و کارآفرین در سطوح ارشد سازمانی که از دانش تخصصي و نگرشی پیچیده و فوق العاده برخوردارند می تواند راه حلی عمیق و تأثیرگذار باشد. با افزایش توان علمی مدیران مي توان بهره وری را افزایش داد و از ظرفيت ها و امکانات موجود، به بهترین نحو ممکن استفاده نمود و با آینده نگری ظرفیتهای بيشتري را نیز بوجود آورد. بهبود مدیریت مستلزم آگاهی و تسلط مدیران به دانش روز است بنابراین به نظر مي رسد دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) با توجه به برنامه ريزي آموزشي و روش های تدريس پيش رو می تواند به اين نياز جامعه پاسخ دهد. در واقع دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) دانش پذير را براي اداره و راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولید، بازاريابي و فروش، اطلاعات، مالی و همچنين براي ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان آماده و محیا می کند. مشهود است كه فارغ التحصيلان دوره های مدیریتی علی الخصوص دوره های عالی DBA در سال های اخیر، بالاترين میزان جذب را در سازمان ها داشته و مؤثر ترین عامل برای کسب موفقیت آنها در فضای پر چالش کسب و کار به شمار می روند. از آنجا که شرکت کنندگان در دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) لازم است که سابقه اجرايي مناسبی داشته و در طول مدت تحصيل نيز با دنياي واقعي كسب و كار تعامل داشته باشند، می توانند پس از فارغ التحصيلی ضمن ارتقای توان علمی و تجربی خود، به راحتي آماده تصدی مشاغل تخصصی و اجرايي ارشد بنگاه هاي بزرگ مي شوند.
دروس قابل ارائه در دوره مدیریت عالی کسب و کار (DBA)
مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی پیشرفته (Advanced Human Resource Management & Organizational Behavior)
حسابداری مدیریت  (Management Accounting)
مدیریت بازاریابی پیشرفته  (Advanced Marketing Management)
مدیریت فناوری اطلاعات  (Information Technology Management)
سمینار تخصصی برند سازی  برای مدیران  (Branding for Managers)
سمینار تخصصی مذاکره موفق  (Successful Negotiation)
آینده پژوهی و مدیریت استراتژیک پیشرفته (Futures Study &  Advanced Strategic Management)
مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی (Financial Management for Non-Financial Managers)
مدیریت خدمات (Service Management)
مدیریت زنجیره تأمین (Supply Chain Management)
سمینار تخصصی حقوق تجارت (Trade Law)
سمینار تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری (Customer Relationship Management)
مهارت های رهبری، مديريت عملکرد و مربی گری کسب و کار (Leadership Skills, Performance Management and Business Coaching)
مدیریت سرمایه گذاری و بورس و اوراق بهادار (Investment Management and Stock Exchange)
مدیریت کیفیت (Quality Management)
روش تحقیق پیشرفته و آیین نگارش پروژه (Advanced Methodology)
سمینار تخصصی رفتار مصرف کننده (Consumer Behavior)
سمینار تخصصی قوانین بیمه و مالیات (Tax and Insurance laws)
سمینار تخصصی تجارت الکترونیک (Electronic Commerce)
ارائه و بررسی پروژه پژوهش محور (Proposal)
شهریه دوره مدیریت عالی کسب و کار (DBA)
شهریه دوره می بایستی به حساب شماره 342282555 به نام دانشگاه شهید بهشتی نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه شهید بهشتی واریز گردد.
مدارک لازم: اصل فیش واریزی شهریه + دو قطعه عکس 4*3 رنگی (برای خانم ها با حجاب کامل و برای آقایان بدون کراوات) + اصل و کپی شناسنامه + اصل و کپی کارت ملی + تکمیل فرم ثبت نام آنلاین

دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار (DBA)

ردیف

ساعت

گواهینامه پایان دوره

شهریه بروشور

1

400

اعطای گواهینامه از سوی دانشگاه شهید بهشتی

 16 میلیون
 دریافت

جهت کسب اطلاعات بیشتر، در ساعات اداری با شماره های 22410486 و 22410487 تماس حاصل فرمایید.
محل ثبت نام: تهران، ولنجک، میدان شهید شهریاری (دانشجو)، دانشگاه شهید بهشتی، ساختمان فناوری اطلاعات (IT)، جنب آزمایشگاه مرکزی
  1. فرهیخته گرانقدر؛ جهت تماس سریع، لطفاً مشخصات خود را وارد نموده تا کارشناسان آموزش در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر